Kiedy pożądanie wygrywa z rozsądkiem

Kiedy pożądanie wygrywa z rozsądkiem

Między młotem a kowadłem

Naga prawda od TaniaKsiazka to nowy, lekki romans od Vi Keeland. Poznajemy w nim młodą prawniczkę, Laylę Hutton, która bardzo szybko pnie się po szczeblach kariery. Całe swoje życie podporządkowała pracy i nie czuje z tego powodu wyrzutów sumienia. W końcu przychodzi ten upragniony dzień – szef zleca jej reprezentację jednego z lepszych biznesmenów z Los Angeles. Pech chce, że Grayson Westbrook jest jednocześnie jej byłym kochankiem, w dodatku takim, z którym rozstała się w dość nieprzyjemnych okolicznościach zaledwie rok temu. Teraz kobieta będzie musiała podjąć decyzję, czy ulec jego urokowi, czy zachować profesjonalizm. Z początku skupi się na pracy, ale nie będzie wcale tak łatwo.

Grayson bardzo się zmienił. Przede wszystkim przemyślał wiele spraw, które chciałby wytłumaczyć. Layla nie ma ochoty słuchać tych wywodów, uważając, że na przeprosiny jest o rok za późno. Na jaw wychodzą dwa, dość istotne fakty. Po pierwsze mężczyzna specjalnie ją odszukał i zlecił jej firmie opiekę prawną licząc na to, że się jeszcze spotkają. Po drugie, czego z początku oboje nie wiedzą – rozstali się w wyniku bardzo niefortunnego nieporozumienia. A to można bardzo szybko wyprostować. Ale czy mądrym jest łamać etykę zawodową dla mężczyzny? Z jednej strony nie, bo kariera jest dla Layli obecnie najważniejsza. Ale Grayson tak wyprzystojniał, w dodatku mówi jej to, co dokładnie chce usłyszeć. Z początku jest jak skała, potem udaje się ją zmiękczyć.

Jak to połączyć?

Bohaterowie staną przez nie lada wyzwaniem i trzeba przyznać, że wątek, kiedy powstrzymują swe namiętności, jest poprowadzony niezwykle ciekawie. Książka jest co prawda lekką lekturą, którą można pochłonąć w jeden wieczór, jednak sposób zarysowania ich perypetii wciąga czytelnika bez reszty. Jak można się domyślić między prawniczką i jej klientem na nowo wybuchnie gorące uczucie, ale co zrobią w momencie, kiedy trzeba będzie ratować jej karierę? Czy Westbrook będzie bronił honoru swojej wybranki? Czy poświęci się dla niej?

Autorka przedstawiła opowieść miłosną w sposób estetyczny, gdzie wątki erotyczne są jedynie uzupełnieniem i nie rzucają się cieniem na głównym temacie. Dodatkowo sposób interakcji – przed i po zawiązaniu romansu – przynosi szereg humorystycznych sytuacji, łatwych do wyobrażenia i ciekawych w przekazie. Zakończenie jest nieoczywiste, aczkolwiek przyniesie dość dużo emocji czytelnikowi. Lektura miła w odbiorze, lekka i z dreszczykiem emocji, można ją przetrawić za jednym posiedzeniem.

Szkoła zdjęcie utworzone przez Racool_studio - pl.freepik.com